11. Máj 2024 o 17.00h hlavné pódium, Hide park

Cesta na vrchol
Atlasu

Cestovateľské Kino - Ing. Lýdia Molnárová
Lýdia Molnárová

Lýdia Molnárová

Lýdii učarovali hory a všetko spojené s nimi. Horolezectvu a športovému lezeniu sa venuje už 15 rokov a v súčasnosti pôsobí ako inštruktor lezenia. Okrem toho sa aktívne venuje aj skialpinizmu, bicyklovaniu, silovému tréningu a behu. Nedávno začala pracovať ako turistický sprievodca pre Travelers.sk

Bájny Atlas

Vydajte sa s nami na púť na najvyšší vrchol bájneho Atlasu! Vystúpime na najvyššiu horu severnej Afriky – Jebel Toubkal, 4167 m n. m. a spoznáme magický svet berberských dedín a ľudí s ich tradičným spôsobom života. Následne sa vnoríme do uličiek červeného mesta Marakéš – perly orientu a vychutnáme si jeho neopakovateľnú, divokú atmosféru, ktorá nás opantá tak, že si budeme myslieť, že sme súčasťou rozprávok z Tisíc a jednej noci.

Maroko

Maroko je krajina, ktorá má azda všetko – more i oceán, úrodné oblasti, obrovskú púšť Saharu a nad ňou zasnežené hory, kde sa lyžuje, taktiež zaujímavú kuchyňu, kultúru a neuveriteľnú atmosféru ako z rozprávok Tisíc a jednej noci.

Titan Atlas

Podľa gréckej mytológie bol Atlas Titan, ktorý sa vzbúril proti najvyššiemu z bohov. Zeus ho potrestal tým, že musí navždy držať nebeskú klenbu. Potom čo mu Perseus ukázal hlavu Gorgoniny sa zmenil sa na horu, ktorá dodnes drží nebeskú klenbu.

Prvý výstup

Prvý známy výstup viedol markíz Segonzac a najvyšší vrchol Vysokého Atlasu Jabal Toubkal dosiahol 12. júna 1923. Aj keď je pravdepodobné, že domáci obyvatelia vystúpili na vrchol už dávno pred Segonzacom.